Základní organizace Českého svazu ochránců přírody
60/14 Via Hulín

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je největší nevládní organizací v České republice sdružující zájemce o ochranu přírody a životní prostředí. 

Naše základní organizace ČSOP 60/14 VIA Hulín  byla založena v lednu roku 1996. Její aktivity plynule navazují na činnost několika nadšenců, kteří měli již dříve společné snahy a zájmy. Nyní máme celkem 35 členů, z toho je 11 mladých ochránců přírody. Nedílnou součástí naší ZO je také dětský kolektiv Orlovci.

Od října 2010 po dobu tří let až do října 2013 se naše ZO Via Hulín podílela na mezinárodním environmentálním projektu Příroda nezná hranic, jehož hlavními realizátory byli Severomoravské regionální sdružení Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí a Ústredný výbor Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Prievidza. Dotace na projekt byly získány z Programu přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013.

Další informace o projektu najdete v rubrice Příroda nezná hranic zde
Seznam akcí pořádáných ZO ČSOP Via Hulín najdete v nabídce Kalendář akcí zde

Přehled již uskutečněných akcí ZO ČSOP Via Hulín v roce 2013
Přehled již uskutečněných akcí ZO ČSOP Via Hulín v roce 2012
Přehled již uskutečněných akcí ZO ČSOP Via Hulín v roce 2011

Většinu akcí pořádaných naší organizací v minulosti jsme realizovali z vlastních finančních zdrojů. Rádi bychom rozšiřovali naše aktivity na poli ochrany přírody, kterým jsme se z¨finančních důvodů nemohli doposud věnovat. Proto bychom velmi ocenili případné finanční příspěvky na podporu ochrany přírody.

Středisko ekologická výchovy (SEVú - klubovna Školní zahrady ZŠ
Spolu s vedením města Hulína a vedením Základní školy v Hulíně provádějí naši dospělí i oddíloví členové svorně rekonstrukci školní zahrady, kde máme zázemí a naši klubovnu.

Rádi také přivítáme do našich řad nové členy,
kteří mají opravdový zájem o činnost v naší organizaci.

Kalendář akcí
v roce 2017

Plán exkurzí do přírody nejen v okolí Hulína, které pořádá ZO ČSOP Via Hulín a naše partrnerské organizace, naleznete v rubrice Kalendář akcí.
 

 

 

 

 

 O naší organizaci  l  Co děláme l  Fotogalerie l  KontaktyChráněná území Zlínského kraje

Copyright © 2007-  ZO ČSOP 60/14 VIA Hulín o.s. Aktualizováno: 26.12.2023. Webdesign Zdeněk Podešva.